F&F AUTOMAT ZMIERZCHOWY AZH 10A

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: AZH
  • Producent: F&F
  • Kod producenta: 5908312591016
  • Dostępność: Realizacja w 24h  (208 szt.)

  • Historia ceny
  • Czas realizacji: 24h
  • szt.
  • Cena netto: 47,60 zł / szt. 58,55 zł / szt.

AUTOMAT ZMIERZCHOWY  AZH 10A

Koszty dostawy:

   paczkomaty - od 16zł

Kurier DHL - od 18zł (do 30kg)

Specyfikacja techniczna

Zasilanie: 230V
Max prąd obciążenia: 10A
Styki: 1 x no
Separacja styku: nie
Opóźnienie zadziałania: mniej niż 10s
Tolerancja napięcia zasilania: -10 ÷ 10 %
Stopień ochrony: IP65
Próg zadziałania: 2÷1000Lx
Zakres temperatury pracy: -25 ÷ 50 °c
Sposób montażu: Montaż natynkowy
Pobór Mocy: 0,56w
Rodzaj napięcia: AC
Wymiary: 51×67×26 mm (± 1 mm)

Zasilanie 230 V. Maksymalne obciążenie 10 A. Hermetyczny. Element światłoczuły wbudowany.  

Wyłącznik zmierzchowy służy do sterowania źródłami światła lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia oświetlenia - wyłącza o świcie i załącza o zmierzchu.

Działanie
Automat umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę “księżyca“ - załączy później, obrót w stronę “słoneczka“  - załączy wcześniej. Automat posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych) na pracę automatu.

Maksymalny prąd obciążenia
Prąd styku podany w danych technicznych jest wartością maksymalną i może podlegać ograniczeniom. Jeśli z przedstawionych informacji wynika, że przekaźnik w urządzeniu jest niewystarczający zaleca się stosować zewnętrzny element przełączający (np. stycznik) przystosowany do przełączania dużych prądów udarowych.


Poprawność montażu
Należy zwrócić uwagę aby załączane źródło światła nie oświetlało czujnika automatu zmierzchowego. W przeciwnym wypadku prowadzić to może do przypadkowych załączeń i wyłączeń źródła światła.

Kontrola działania
W przypadku kontroli działania automatu cały automat szczelnie przykryć, np. pudełkiem tekturowym lub ciemną, grubą tkaniną. Zakrycie tylko "oczka" sondy, np. palcem jest niewystarczające,gdyż natężenie światła słonecznego jest bardzo silne i przenika do fotoelementu przez plastikową obudowę i ludzkie ciało.